BLOG

 

Komfort pracowników dzięki zwiększeniu powierzchni przechowywania w boxach

sie 22, 2023

Pandemia koronawirusa zmusiła wiele firm do zmiany sposobu funkcjonowania. Jedną z największych zmian wprowadzonych w tym roku przez wiele firm, jest umożliwienie pracownikom pracy z domu. Okazało się, że w wielu przypadkach po raz pierwszy pracują oni zdalnie. Sytuacja ta nie tylko stwarza nowe wyzwania logistyczne dla pracodawcy, ale naraża ich także na roszczenia ze strony pracowników w sprawie zapewnienia odpowiednich warunków pracy.

Pierwszym problemem stają się nadgodziny oraz przestrzeganie norm czasu pracy. Drugim natomiast dostęp do materiałów biurowych, urządzeń niezbędnych do wykonywania powierzonych obowiązków i odpowiedzialność za powierzony sprzęt.

Dzięki wynajęciu dodatkowej powierzchni magazynowej, pracodawca jest w stanie zapewnić pracownikom dostęp do niezbędnej infrastruktury, bez konieczności utrzymywania dostępu do firmy. Aby ograniczyć spotkania pracowników w siedzibie przedsiębiorstwa, można zapewnić im dostęp do niezbędnych rzeczy 24h/dobę bez narażania ich na kontakt w firmie. Każdy z pracowników może otrzymać dostęp do boxów samoobsługowych i korzystać z nich o dowolnej porze.

Magazyny Self Storage pozwalają także obniżyć koszt utrzymania przedsiębiorstwa w okresie „spowolnienia” ponieważ wynajęcie boxów jest korzystniejsze, niż utrzymywanie chwilowo pustych pomieszczeń firmy.

Bez wątpienia wynajęcie boxów jest doskonałym rozwiązaniem tymczasowym. Ponieważ umowy najmu są bardzo elastyczne, nie ma obaw, że firma poniesie dodatkowe koszty związane z magazynowaniem. Tym samym może efektywnie funkcjonować nawet w ograniczonym składzie.