Q&A

Question and answer, czyli pytania i odpowiedzi.

1. Co to jest Self-Storage?

Self Storage to z angielskiego branża, która wynajmuje osobą prywatnym jak i przedsiębiorcom pomieszczenia magazynowe zwykle na krótki czas. Rozróżniamy dwa typy magazynów do wynajęcia, tzw. powierzchnie wewnętrzne i zewnętrzne.

2. Jaka jest różnica między wewnętrznym a zewnętrzny SelfStorage?

Tzw. „Self Storage wewnętrzne” to wyodrębnione powierzchnie magazynowe od 1m2 do 25m2 zlokalizowane w budynkach, mogą to być stare budynki zaadaptowane na potrzeby Self Storage jaki i nowe wybudowane inwestycje projektowane z założenia pod krótkoterminowy wynajem. W przypadku wewnętrznej zabudowy korzystamy z takich udogodnień jak stała temperatura w budynku i przede wszystkim zadaszenie 🙂 Minusem tego rozwiązania jest konieczność poruszania się po korytarzach tylko na piechotę. Do przewożenia swoich rzeczy możemy wykorzystywać wózek lub paleciak. Rozwiązanie to jest także droższe w wynajmie dla klienta końcowego.

Tzw. “Self Storage zewnętrzne” jest to system kontenerów które ustawione są na działce. Aranżacja gruntu pozwala wyodrębnić drogi komunikacyjne o takiej szerokości, aby klient miał możliwość z łatwością podjechać samochodem pod wynajmowany kontener. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy nosić i przekładać swoich rzeczy z auta na wózek i dopiero później do boxa, mamy bezpośredni dostęp z auta do swojego magazynu. Minusem tego rozwiązania jest brak kontroli nad temperaturą ponieważ magazyny nie są izolowane, mimo tego takie rozwiązanie staje się bardziej popularne w Europie ze względu na niższą cenę wynajmu.

3. Jak na dziś przedstawia się ta branża w Polsce?

Branża Self – Storage, pomimo, że jest na początku swojego istnienia, rozwija się w bardzo szybkim tempie. Firmy istniejące już na rynku od paru lat, na pewno dołożyły starań do zbudowania świadomości społeczeństwa na temat magazynowania i unaoczniły co za tym idzie dużą potrzebę na tego rodzaju usługi.

4. Jak w dzisiejszych czasach ocenia się zapotrzebowanie na usługi Self – Storage?

Branża Self – Storage jest bardzo odporna na wszelkiego rodzaju kryzysy, co pokazały już lata doświadczeń w innych krajach, jak i ostatnie niepewne lata w Polsce. Zapotrzebowanie na magazynowanie jest zawsze i wszędzie. Czy to mała lub większa firma, czy osoba prywatna, w sytuacji lepszej czy gorszej, na zakręcie czy na prostej, w pewnym momencie spotka się z sytuacją, w której będzie potrzebowała dodatkowej powierzchni magazynowej. Przykładem może być rosnąca popularność pracy zdalnej, a co za tym idzie potrzeba stworzenia magazynu dla małych firm w świetle zamykających się biur; lub częste przeprowadzki, migracje i emigracje, zmuszające do pozostawienia dobytku w bezpiecznym magazynie. Gro klientów wybiera także ten rodzaj usługi jako dodatkową powierzchnię do przechowywania rzeczy nie mieszczących się w mieszkaniach, które coraz częściej nie posiadają piwnic lub komórek lokatorskich.

Zadaj nam pytanie

13 + 5 =