BLOG

 

SELF STORAGE jako odpowiedź na nowe potrzeby mieszkaniowe

cze 20, 2023

Do niedawna standardem w budownictwie wielorodzinnym były piwnice. Z racji sytuacji rynkowej i chęci obniżenia kosztów. deweloperzy raczej rezygnują z tego rozwiązania na rzecz parkingów lub w najlepszym wypadku tzw. komórek lokatorskich. Pomieszczenie to stanowi zwykle dodatkowy składnik przy zakupie mieszkania mimo, iż bardzo często nie jest z nim połączone.

W praktyce jest to po prostu dodatkowa przestrzeń przeznaczona do przechowywania przedmiotów, związana z lokalem i konkretnie mu przydzielona. Z jednej strony klient ma dodatkową przestrzeń, z drugiej jednak, komórka nie jest tak funkcjonalna jak piwnica. Zwykle powierzchnia takiej komórki lokatorskiej waha się między 2 a 5 m kw.

Decydując się na zakup mieszkania, zwłaszcza takiego o mniejszej powierzchni, klient praktycznie zawsze wykupuje także dostęp do komórki lokatorskiej. Dużo też zależy od decyzji narzucanych przez samych deweloperów. Polityka względem wykupu komórek lokatorskich jest bardzo różna. Jedni traktują je jedynie jako sposób na zagospodarowanie pozostałej przy budowie powierzchni, inni wręcz narzucają jej zakup przy okazji kupna mieszkania. Komórki lokatorskie najczęściej znajdują się w podziemiach bloku mieszkalnego, w pobliżu miejsc garażowych lub nawet na tym samym piętrze co mieszkanie. Jako że standardy w budownictwie na przestrzeni lat uległy znaczącej poprawie, są one wykonane dużo staranniej niż piwnice , pozostają od nich jednak stosunkowo droższe – za metr kwadratowy tej dodatkowej powierzchni użytkowej zwykle płaci się od ok. 2 tysięcy do nawet 6 tysięcy złotych.

W związku ze stałym zapotrzebowaniem na dodatkową przestrzeń do przechowywania coraz więcej osób decyduje się zatem na wynajęcie magazynu SELF STORAGE.

Co przemawia za taką decyzją? Przede wszystkim, co zawsze podkreślamy, Boxy są dostępne 24h/7dni w tygodniu, ulokowane w specjalnie przystosowanych do tego miejscach. Występują w kilku wariantach zarówno pod względem powierzchni jak i ceny, w zależności od potrzeb klienta. Mogą to być małe skrytki o powierzchni trzech metrów sześciennych czy też dużo większe pomieszczenia. liczące kilkanaście metrów. Oferta na rynku SELF STORAGE jest na tyle zróżnicowana, że klient może przechować w magazynach od kilku drobnych rzeczy, po dużo większe meble czy inne gabaryty. Tego typu powierzchnia jest również idealna dla małych firm, których właściciel często prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, a jego biuro mieści się w domu.

Nadal największą zaletą tego rozwiązania jest swoboda w użytkowaniu Boxów – wynajmujący ma do swojego magazynu nieograniczony dostęp, może więc swobodnie operować przechowywanymi przedmiotami oraz w dowolnym momencie dostarczać je do magazynu lub z niego zabrać.

Bez wątpienia magazyn taki stanowi korzystna alternatywę dla komórek lokatorskich.