BLOG

 

OPTYMALIZACJA POWIERZCHNI PRZEZNACZONEJ NA SELF-STORAGE

sie 8, 2023

W poprzednim artykule przybliżyliśmy Państwu wady i zalety związane z branżą SELF STORAGE. Dziś chcielibyśmy podzielić się informacjami na temat „technicznego” rozmieszczenia boxów.

Planując otwarcie biznesu SELF STORAGE warto zastanowić się czy magazyny będą znajdowały się w budynku, np. dostosowanej do potrzeb firmy hali czy też będą to wolno stojące boxy, znajdujące się na placu.

W dużej mierze od tego zależy dodatkowe wyposażenie.

Z całą pewnością, w obu przypadkach warto zainwestować w monitoring i ochronę powierzchni magazynowych. Dodatkowo ułatwieniem mogą być czytniki kart, chociaż zwykłe kłódki z kluczami też będą dobrym rozwiązaniem.

Od strony technicznej, należy dobrze rozplanować powierzchnię, na której rozmieszczone będą boxy. Warto w tym celu skorzystać z doświadczenia firm, które już funkcjonują na rynku i odnoszą sukcesy.

Ze swojej strony, HT-STORAGE oferuje usługę doradztwa w zakresie optymalnego wykorzystania powierzchni. Możemy dla Państwa przygotować wizualizację oraz plan z odpowiednim doborem boxów tak, aby wykorzystać jak największą dostępną przestrzeń. Dzięki naszemu doświadczeniu możecie mieć Państwo pewność, że plac jest idealnie zagospodarowany, przy zachowaniu poprawnych i korzystnych tras komunikacji. To wszystko jest możliwe dzięki wykorzystaniu modułowych kontenerów HT-BOX.COM, zapewniających doskonałe warunki do przechowywania rzeczy. Każdy box wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, odpornych na warunki atmosferyczne. Do jego złożenia nie potrzeba wiele wysiłku, choć polecamy skorzystanie z usług naszych profesjonalnych monterów. Daje to pewność, że boxy od początku będą poprawnie złożone i nie będzie z nimi problemów w przyszłości.

Samo przygotowanie placu nie wymaga dużo zachodu. Najważniejsze, aby teren był wyrównany. Idealna sytuacja jest wtedy, gdy plac ma powierzchnię utwardzoną  (jednak nie ma takiej konieczności). Wystarczy, gdy teren nie jest grząski – trzeba pamiętać, że bardzo często będą poruszać się po nim załadowane auta dlatego powinny mieć swobodę ruchu i pewność, że nie utkną np. w błocie.  Nie trzeba zatem inwestować w kostkę czy płyty na całym placu, ale warto wykonać stabilne podwaliny pod same boxy. Każdy box jest poziomowany, co zapewnia nie tylko wygodę korzystania, ale także daje pewność, że nie będzie stwarzał problemów technicznych np. z otwieraniem drzwi czy ich zacinaniem się. Oprócz tego warto pomyśleć o odwodnieniu, jeśli teren jest  zalewowy. Daje to gwarancję optymalnego przechowywania towarów.

Każdy z boxów można wyposażyć w elektroniczne systemy nadzoru (system będzie zapamiętywał kto i kiedy wchodził do magazynu, co jest istotne zwłaszcza dla firm, które powierzają dostęp do towaru kilku pracownikom. Jeśli każdy będzie posiadał swoja indywidualna kartę, pracodawca będzie mógł określić kto i kiedy zarządzał towarem).

Po odpowiednim rozlokowaniu boxów, ich montażu i zagospodarowaniu placu, należy pomyśleć o narzędziu administracyjnym, służącym do zarządzania przestrzenią magazynów. Tu również wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów i polecamy skorzystanie z naszego autorskiego programu – StorJay, który już niedługo pojawi się w sprzedaży. Obecnie, we współpracy z kreatywnymi informatykami i programistami,  pracujemy nad jego ostateczną wersją.

Więcej informacji o zarządzaniu boxami znajdziecie Państwo w kolejnym artykule.